0 3 min 8 ay

“DEV KÜLLİYELER, GÖSTERİŞLİ KAPILAR, IŞIL IŞIL DUVARLAR BİZİM GEREKSİNİMİMİZ OLAN YATIRIM DEĞİL”

Gelecek Partisi Aksaray Vilayet Lideri Muhammet DİLMAÇ, Aksaray’ın merkezine yapılacak “dev külliye” hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin ekonomik durumuna ve gençlerin beklentilerine dikkat çeken Lider DİLMAÇ, tarihi yaşatmanın kıymetli bir öge olduğunu fakat yöneticilerden istihdam yaratacak projeler beklediklerini tabir etti.

“ADIMLAR MUHAKKAKTIR; ÜRETİM, EĞİTİM VE İSTİHDAM”

Türkiye’nin ekonomik durumuna ait konuşan Vilayet Lideri DİLMAÇ, “Ülkemiz ekonomik olarak yeni yatırımlara ve iş alanlarına gereksinim duyuyor. Ülkemiz yöneticilerinden, halkın oyunu almış yöneticilerden de bu alanlarda yatırım yapmalarını bekliyoruz. Zira, bilhassa gençlerimiz olmak üzere, büyük bir işsizlik ve ekonomik kriz ile karşı karşıyayız. 2018’den bu yana buram buram hissettiğimiz ekonomik gidişat, pandemi ile bir arada kendisini tam olarak başladı. Bu ülkede ekonomik sebeplerden ötürü intiharların olduğu gerçeği var artık. Münasebetiyle bu ortamda atılması gereken adımlar belirlidir; üretim, eğitim ve istihdam. Pekala biz bugün neyi konuşuyoruz?” dedi.

“YAPMAYIN ALLAH AŞKINA”

Yanlış bir yatırım olduğunu belirten DİLMAÇ, “Tarihi yaşatmak çok kıymetli. Kültürümüz binlerce yıl boyunca İslam ile harmanlanmış büyük bir hazine. Lakin bu hazinenin neresinde şatafat, gösteriş var? Hangi İslam alimimiz, ‘büyük gösterişli yapılar yapın’ demiş? Yapmayın Allah aşkına. Dev külliyeler, gösterişli kapılar, ışıl ışıl duvarlar bizim gereksinimimiz olan yatırım değil. Bakın gençlerimizi kaybediyoruz. Hala eğitim alamayan öğrencilerimiz var. Uzaktan eğitimde; interneti, tableti olamadığı için geri kalan çocuklarımız var. Dünya’nın gerisinde kalıyorlar. Fransız, İngiliz eğitimde onları geçerken, bizim öğrencimiz 2021 yılında meskeninde internet olmadığı için geri kalıyor. Karşımızdaki resme uzaktan bakıp, bir düşünelim. Muhtaçlığımız olan ne? Büyük ve gösterişli yapılarla İslam’ı çok daha düzgün mi yaşayacağız, bunu kendimize soralım. İslam, hayat ile bütündür. İsraf ve şatafatın da dinimizde yeri yoktur” tabirlerini gösterdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir