0 4 min 6 ay

LG mükemmel bir yarış ile hem mutfakları donatıyor hem de mideleri şenlendiriyor.

LG InstaView Buzdaolabı, LG Bulaşık Makinesi ve LG Mikrodalga fırın kazanmanın yanı sıra, Bengi Kurtcebe’nin hazırladığı hoş yemeklerden tatmak isteyenlerin 07 Mayıs 2021 tarihine kadar yapabildikleri en nostaljik yemeği ve bu yemeğin kıssasını “Life’s Good Restaurant” portalına yüklemeleri gerekiyor.

Dünyanın en değerli mutfaklarından biri sayılan Türk mutfağı, geçmişin izlerini taşıması, Balkan ve Orta Doğu mutfağının kendine has bir karışımını sunması ve dünyaya nam salmış tatlarıyla kendine hayran bırakıyor. Çağdaş ömür her ne kadar bizleri mutfaklardan uzaklaştırsa, harika sofralar yerlerini süratli ve kolay yemeklere, aile yemekleri yerlerini restoranlarda yenilenlere bıraksa da, son bir yılda yaşanan görülmemiş durum herkesi yine konutta pişen lezzetlere yöneltti.

LG Electronics (LG), mutfakta yemek pişirmeyi ve yaratıcılığı daha keyifli hale getirme misyonunun bir modülü olarak ünlü aşçı Bengi Kurtcebe ile Türkiye’ye özel bir işbirliği yaptı. LG ve Bengi Kurtcebe yemek meraklılarını, en sevdikleri yemekleri, fotoğrafları ve bunların ardındaki öyküleri paylaşabilecekleri özel bir çevrimiçi portal olan LG’nin “Life’s Good Restaurant” ta “Lezzet Noktası”nı ziyaret etmeye davet ediyor. “Life’s Good Restaurant” ziyaretçileri, karantina boyunca yaptıkları ekşi mayalı ekmeklerin, mesken imali pide ve lahmacunların ya da süper klasik yemeklerin görsellerini burada paylaşabiliyor, tüm bu lezzetleri hazırlarken aile ya da arkadaşlarıyla geçirdikleri eğlenceli anların kıssasını anlatabiliyorlar.

“Life’s Good Restaurant”a yüklenen tüm görsel ve kıssalar portalda yüklenme sırasıyla gösterilecek, ünlü aşçı Bengi Kurtcebe tarafından seçilen en yeterli üç yemeği kendi yorumuyla pişirerek kazananlara ikram edecek. LG’nin yemek tutkunlarına sürprizi bununla da kalmayacak. Seçilen yemeklerin sahipleri LG’den InstaView Buzdolabı, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın da kazanarak mutfak yeteneklerini LG’nin son teknolojiye sahip eserleri ile bir üst boyuta taşıyacak.

İştirakçiler ayrıyeten, Instagram, TikTok yahut Facebook’ta da gönderi yapabiliyor, yemek görselleri ve kıssalarını bu mecralardan da paylaşabiliyor. Yarışmacıların dikkat etmesi gereken en değerli noktalar ortasında hesaplarının açık hesap olması ve gönderilerinde @LGTürkiye hesabının etiketlenerek ve #FoodThatSlaps hashtagini içermesi bulunuyor. Benzeri halde, YouTube ve Vimeo’da, başlıkta tıpkı hashtag #FoodThatSlaps kullanılarak yemek pişirme yahut yemekle ilgili bir görüntü yayınlayarak iştirak da sağlanabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir